Testy infrastruktury informatycznej są wymagane dla wielu podmiotów przez różne regulacje prawne i zalecenia branżowe. Przede wszystkim jednak powinny być dla firm rozsądnym wyborem wynikającym z dbałości o bezpieczeństwo, interesy i wizerunek firmy.
Pentesty to forma testowania bezpieczeństwa systemów komputerowych, aplikacji lub infrastruktury, w której specjaliści symulują prawdziwe ataki próbując wykorzystać podatności w celu oceny odporności systemów na takie zagrożenia. Celem testów penetracyjnych jest zidentyfikowanie słabości, które mogą być wykorzystane przez potencjalnych atakujących oraz dostarczenie rekomendacji dotyczących ich naprawy.
Nasze testy penetracyjne przeprowadzane są zgodnie z powszechnie uznawanymi standardami i metodykami, m.in. CVE i OWASP (The Open Web Application Security Project). W trakcie przeprowadzanych testów skupiamy się na identyfikowaniu istotnych luk.
Polega na gromadzeniu dużej ilości informacji o potencjalnym celu. Jest to pierwsza faza, ale również najdłuższa część całego procesu, zajmuje nawet 80% całego procesu. Czas i dokładność tej fazy wpływa na szybkość złamania zabezpieczeń
Faza, polegająca szukaniu wszystkich możliwych luk za pomocą odpowiednich narzędzi oraz bazując na wiedzy i doświadczeniu zespołu. Uzyskiwanie informacji o użytych technologiach i możliwych podatnościach, które będą mogły zostać wykorzystane w kolejnym etapie.
Ostatni etap cyklu to exploitacja, czyli wykorzystanie błędów programistycznych, infrastrukturalnych oraz socjotechnicznych. W tej fazie przyjęto metodę “lowest fruit”- czyli wykorzystanie najsłabszego ale zarazem najszybszego sposobu złamania zabezpieczeń.
Testy penetracyjne zwieńczone są raportem z wyszczególnionymi znalezionymi podatnościami oraz opisaniem ich wpływu na infrastrukturę klienta.
Phishing – atak socjotechniczny mający na celu uzyskanie korzyści (nie zawsze majątkowych) przez atakującego
Doradztwo ma na celu zapewnienie organizacjom skutecznych strategii i narzędzi do ochrony przed coraz bardziej zaawansowanymi i złożonymi zagrożeniami w świecie cyfrowym.
Oferujemy weryfikacje stanu świadomości Twojego personelu przy pomocy kontrolowanego ataku phishingowego zgodnie z ustalonym i indywidualnie przygotowanym wcześniej planem.
Pomoc w identyfikacji i ocenie potencjalnych zagrożeń oraz ich wpływu na organizację. To pozwala zrozumieć, które obszary wymagają większej ochrony.
Tworzenie i wdrażanie odpowiednich polityk oraz procedur bezpieczeństwa, tak aby pracownicy mieli jasne wytyczne dotyczące zachowania w przypadku zagrożenia.
Zwiększ bezpieczeństwo w swojej firmie. Wybierz zestaw usług stosowny do potrzeb: